HomeMapa stránek Telefon: +420 775 872 705

Nacházíte se na:

HomeO plastových oknechProč žádat o kalkulaci

Proč je lepší využít kalkulaci na plastová okna nežli ceník

Plastová okna levná, dražší, luxusní či netypická. Plejáda nejrůznějších typů, barev a provedení. Avšak jedno mají společné. Všechna si pořídíte pouze za peníze. Bohužel, chleba v obchodě stále neberou, a tak tenhle článek věnujeme možnostem, jak plastová okna pořídit a kolik si zhruba z prasátka nachystat.

Ceník plastových oken

První věc, která nás všechny zajímá, je samozřejmě cena. Jak již bylo řečeno v článku "plastová okna hrají prim", na trhu naleznete plastová okna levná, ale také dražší. Vše záleží na vašich požadavcích. Jakou variantu si budete přát, zda budete mít nějaký individuální požadavek na úpravu okna apod. Proto je velmi těžké určit jednotnou cenu. Nicméně dalo by se říci, že levná plastová okna začínají na částce někde kolem 700,- Kč. Ta se zvyšuje a zvyšuje a může dosáhnout třeba i několika tisíců.

Kalkulace

V případě ceníku si tedy nikdy nebudete jisti přesnou konečnou částkou. Stačí jakákoli změna a už je cena zase o něco vyšší. Avšak je naprosto jasné, že než plastová okna koupíte, přeci jen byste rádi věděli, jaká tedy bude celková suma. V takovém případě vám poslouží kalkulace. Tam definujete jaká okna by vám vyhovovala a jaké máte další požadavky. Firma vám v nejbližší době zašle předpokládanou výslednou částku. Kalkulace provádějí firmy většinou zdarma.

Hotově či na splátky

V případě, že si budete pořizovat levná plastová okna, určitě budete mít dostatek hotovosti, takže nebude problém zaplatit přímo na místě. Avšak uvažujete - li o dražší variantě, na kterou však momentálně nemáte dostatek finančních prostředků, firmy již nabízejí možnost částku splácet. Většinou není problém domluvit se na době splatnosti jednoho roku či půl roku. Avšak počítejte s tím, že dodavatel bude chtít minimálně deset procent z celkové částky uhradit hotově. Nicméně tuhle možnost nedoporučujeme. Vždy je lepší plastová okna uhradit hotově na místě.

Akce a slevy

Protože konkurence je veliká, vyplatí se také poohlédnout po slevách a různých akcí. Občas díky tomu ušetříte opravdu nemalou částku. Někdy je to sleva na určitý typ plastového okna, jindy zase třeba jarní či podzimní slevy. Jako třeba web www.oknostyl.cz, kde právě probíhá zmiňovaná sleva na roční období. Momentálně je to zimní sleva, a to plných 67%. Což už se zajisté vyplatí. O co ušetříte na plastových oknech, o to mohou být bohatší Vánoce.

A tak hledejte, pátrejte, porovnávejte, ale hlavně pamatujte! Je lepší zvolit si raději kvalitní levné plastové okno, na které stačí mé momentální finance, než si pořídit drahá okna, která budete splácet ještě celý další rok.