HomeMapa stránek Telefon: +420 775 872 705

Nacházíte se na:

HomeO plastových oknech

O plastových oknech

Ať už zima nebo léto, v bytě by měla být stále příjemná teplota. To znamená ani horko ani zima. Ačkoli se na první pohled může zdát, že udržovat tento stav je jednoduché, není tomu tak. Mnohdy se stává, že jde od oken chlad či dokonce profukuje. A když se k chladu přidá ještě hluk z ulice, je z problému doslova pohroma, která si žádá rychlé a účinné řešení.

Vyspělé metody výroby

Jako nejvhodnější východisko se jeví plastová okna. Pro mnohé dobrý pomocník, pro jiné stále ještě jedna velká neznámá. A přitom jsou známá již od 70. let. Od té doby se již jen zdokonalovala a zdokonalovala, aby splnila svůj účel co nejlépe. V dnešní době probíhá výroba na automaticky řízených technologických linkách, jež zaručují naprostou přesnost ve výrobním cyklu. Vyráběné produkty jsou ve výrobě přísně sledovány, což redukuje možnost vzniku chyby na minimum. Hotové výrobky pak podléhají náročné a podrobné vnitřní i vnější kontrole.

A právě díky této moderní a vyspělé výrobě, jsou plastová okna tak kvalitní. Oplývají vysokými izolačními vlastnostmi, což řeší náš problém s profukováním a pomáhají tak šetřit elektrickou energii a tlumí zvuk přicházející zvenčí. 

Dodavatele vybírejte pečlivě

Koupě plastových oken je rozhodnutí, které možná lze udělat téměř z minuty na minutu, ale při výběrů dodavatele to již neplatí. Nebo spíše, nemělo by platit. Okno by nejen mělo mít určitou kvalitu, ale také při jeho instalaci jsou nutné profesionální znalosti. Dnes už téměř každá firma, od které si necháte plastová okna vyrobit, nabízí také montáž. Vyhnete se tak špatnému nainstalování okna či dokonce jeho poškození. 

Tipy, triky

Co se týče cenových relací plastových oken, jsou opravdu různorodé. Záleží jaký typ, variantu okna si vyberete a jaké následné požadavky na něj budou kladeny. Avšak abyste měli alespoň nějakou představu, plastová okna seženete třeba již za 700,- kč (www.oknostyl.cz). Co se týče typu, v současné době jsou velmi prodávaná plastová okna PREMIUM round line. Jestliže však chcete kvalitu posunout na ještě vyšší úroveň, určitě se podívejte i na plastová okna ENERGY plus.

A jak lze platit? Jako v každém obchodě - hotově. Avšak máte - li dražší zboží, lze se mnohdy dohodnout i na splátkách. Nicméně je obecně známo, že zaplatíte o něco více, než při placením v hotovosti, takže pokud je to jen trochu možné, doporučujeme si s sebou k nákupu plastových oken vzít dostatečně naditou peněženku.

A rada závěrem? Plastová okna nejsou investice na rok či dva, ale měla by vám sloužit mnoho let. Proto při jejich výběru nespěchejte a vše si nechejte podrobně vysvětlit a ukázat.